Aleatha
Co aktualnie czytasz? - Wersja do druku

+- Aleatha (http://aleatha.tysian.pl)
+-- Dział: Hydepark (http://aleatha.tysian.pl/forumdisplay.php?fid=38)
+--- Dział: Literatura (http://aleatha.tysian.pl/forumdisplay.php?fid=43)
+--- Wątek: Co aktualnie czytasz? (/showthread.php?tid=110)

Strony: 1 2 3


Co aktualnie czytasz? - DarthBeowulf - 02-27-2013

Temat ma na celu podzielenie się z innymi co aktualnie czytacie. Jeżeli natomiast chcecie, możecie dodać od siebie parę słów na temat samej książki: czy warto po nią sięgnąć, czy może omijać szerokim łukiem.

Tak więc zacząłem dziś czytać ostatnią części "Sagi o wiedźminie" Andrzeja Sapkowskiego - "Pani Jeziora". Jak na razie cztery tomy + dwa tomy opowiadań, które przeczytałem zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Przy żadnej książce nie zżyłem się tak z bohaterami i przejmowałem ich losami. Sapkowski genialnie wplata tu co jakiś czas wątki humorystyczne i romansowe. Całą serię polecam każdemu fanowi fantasy, jak i tym, którzy nie mieli przyjemności zetknąć się z tym gatunkiem.


RE: Co aktualnie czytasz? - Hamish - 02-27-2013

Wiedźmin... kiedy to było Happy Myślę, że kiedyś na pewno wrócę do tych książek. Skoro już jesteś przy Sapku, to chwyć się Trylogii Husyckiej. Kolejny, rewelacyjny cykl! Śmiem twierdzić, że bardziej rozbudowany od Wiedźmina, choć w realnym świecie się akcja toczy i wydarzenia tam przedstawione miały miejsce naprawdę. To takie low-fantasy, ale wysokiej klasy.

Ja obecnie mam za sobą Pierścień Rybaka, autorstwa Jeana Raspaila. Bardzo interesująca książka, której fabuła oparta jest na historii Wielkiej Schizmy Zachodniej. Dla miłośników tajemnic chrześcijaństwa pozycja wskazana. Do tego historia nie jest wyssana z palca, a czyta się bardzo przyjemnie.

Teraz wbiję w Taniec ze smokami. Ostatni jak dotąd wydany tom cyklu Pieśń Lodu i Ognia. Którego jestem wielki fanem, a który to wszystkim miłośnikom low-fantasy polecam Laugh


RE: Co aktualnie czytasz? - Daylin - 02-27-2013

Ja osobiście jestem pod ogromnym wrażeniem Wojen Świata Wynurzonego Są naprawdę mistrzowsko napisane, unikalny, nieco mroczny klimat, treść bardzo ciekawa i wciągająca. Opowiada o młodej zabójczyni/ złodziejce - Dubhe, którą w życiu spotkało bardzo wiele i na początku, po śmierci jej Mistrza - Sarnka, za cel miała jedynie ucieczkę przed Gildią Zabójców, która mordowała dla chwały swego wypaczonego boga Thenara i chciała pozyskać naszą bohaterkę. Potem jednak sprawy stały się trochę bardziej złożone i Dubhe miała więcej problemów. Zaczęła się walka, podchody i prawdziwe niebezpieczeństwo. Dlaczego, jak i po co? Tego musielibyście dowiedzieć się sami, czytając fascynujące moim zdaniem przygody młodej dziewczyny. Jest to trylogia i każdy tom jest świetny, ale jak dla mnie, to trzeci - ostatni, był najlepszy i najciekawszy. Laugh


RE: Co aktualnie czytasz? - Nalfein - 02-27-2013

Nie będę się rozpisywał, bo kończę lekturę - Kamienie na Szaniec, ale kolejną pozycją na mojej liście jest Reckless.
Nie wiem czego po niej oczekiwać i to jest w tym najlepsze : )


RE: Co aktualnie czytasz? - Krysa - 02-27-2013

Zgadzam się z Daylin - Wojny Świata Wynurzonego są wspaniałe. Nie mogę jednak zgodzić się, że to trzecia część jest najlepsza. Właśnie ona wydała mi się najgorsza, w przeciwieństwie do pierwszej : )

Ja zaś mogę zaproponować Fiolet, Magdaleny Kozak - książka o spadającym z nieba fiołku zabijającym cyjanowodorem. Opisy skoków spadochroniarskich zapierają dech w piersiach, bohaterowie są niezwykle interesujący, można jednak zezłościć się na autorkę w sprawie ich ginięcia. W czym zezłościć się to mało powiedziane.
Czytając ją nawet na moment się nie zanudziłam, polecam też inne książki tej autorki - Paskuda czy Nocarz, który wbrew tego co sądzi pan Hamish jest ciekawy. : )


RE: Co aktualnie czytasz? - Hamish - 02-27-2013

(02-27-2013, 06:47 PM)Krysa napisał(a): Nocarz, który wbrew tego co sądzi pan Hamish jest ciekawy. : )

Może rzeczywiście odrobinę przesadziłem z reakcją Happy Ba! Chyba nawet pomyliłem autorów i książki Tongue

A czy gazety też się liczą? Aktualnie czytam Tygodnik Powszechny Laugh


RE: Co aktualnie czytasz? - Cerxina - 02-27-2013

Ja aktualnie czytam Wiedzmina pierwszy tom opowiadań. Ogółem bardzo mi się podoba, ale nie umiem go ukończyć Smile to pewnie przez to, że w między czasie czytałam Geografię Turystyczną Polski i inne książki geograficzne zazwyczaj nudne. Co do Wojen to też najbardziej chyba podobała się trzecia cześć. Choć pierwsza była również genialna i taka trochę inna niż współczesne książki fantasy. Cała seria warta polecenia.


RE: Co aktualnie czytasz? - Tysian - 03-01-2013

Tysianowy ogólnie czyta rzadko, bo jakoś nigdy nie umie znaleźć nic dla siebie niestety, zabierałem się za "Kamienie na Szaniec", ale nic z tego :(
Natomiast straszne wciągnęła mnie książka pisana przez moją przyjaciółkę Agatę - "Zmienni".
Stwierdzam, że inaczej czyta się coś takiego niż książki, które można znaleźć w bibliotece, nie wiedzieć czemu, a to była pierwsza książka, którą zacząłem czytać z nieprzymuszonej woli od kilku lat Laugh


RE: Co aktualnie czytasz? - Daylin - 03-01-2013

Miło mi, ale nie zasługuję na takie uznanie Happy zwykłe pisadełko, ale i tak mi miiiiiiiło Laugh

przepraszam że spamuję Laugh już nie będę ^^


RE: Co aktualnie czytasz? - Denaris - 03-03-2013

Obecnie czytam parę książek. Jedną z nich jest "Akademia Wampirów" cz. 6, którą prawie skończyłam. Prawdę mówiąc jestem zaskoczona, że wytrwałam do ostatniej części, bo przeważnie kończę w połowie cyklu. Dowiaduję się także o Janie Pawle 2, na konkurs, więc znowu czytanie, ale są przynajmniej zdjęcia ^_^.