Aleatha
Oceń utwór swojego poprzednika. - Wersja do druku

+- Aleatha (http://aleatha.tysian.pl)
+-- Dział: Hydepark (http://aleatha.tysian.pl/forumdisplay.php?fid=38)
+--- Dział: Muzyka (http://aleatha.tysian.pl/forumdisplay.php?fid=44)
+--- Wątek: Oceń utwór swojego poprzednika. (/showthread.php?tid=25)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Oceń utwór swojego poprzednika. - Hamish - 11-11-2013

Wiem, że nie powinienem, ale odniosę się jeszcze do piosenki, którą @Tysian wrzucił. Nie mogę się zgodzić z opinią @Matpollo Happy Wiem, że to nie panel dyskusyjny, ale widzę, że ktoś tu powoli zaczyna stawać się więźniem swojej poezji Happy Nie szukajcie w piosenkach tego, czego tam zwyczajnie nie ma. Ten utwór jest totalnie popkulturowy, odnosi się do bohaterki serialu Twin Peaks - Laury Palmer. Zamordowana w pierwszym odcinku a później wokół tej śmierci kręciła się fabuła serialu. Słowa piosenki oddają sytuację Laury w miasteczku, jej życie oraz w noc jej śmierci. Do tego utwór jest dobrze skrojony - to alternatywny rock. Widzę, że BΔSTILLE zaczyna mieszać w muzyce w ten sam sposób, w jaki kilka lat temu mieszali HURTS (synth-pop). Polecam przesłuchać co nieco z dyskografii HURTS.

Przepraszam, że ośmieliłem się podjąć dyskusję, ale nie umiałem nie stanąć w obronie tego kawałka Happy

Kaczmarski dla mnie... jak to Kaczmarski. Dobre teksty, z patosem, czasem przeszarżowane, ale celowo - mają grać na emocjach. Mimo wszystko - na jedno kopyto, ale go lubię, za co dostanie "szóstkę".

Mocne uderzenie:




RE: Oceń utwór swojego poprzednika. - Tysian - 11-11-2013

Za każdym razem gdy słucham tej piosnki - przechodzą mnie dreszcze i jest po prostu genialna. Podoba mi się strasznie melodia a tekst słysząc poraz setny próbuję sobie śpiewać po cichu <3. Zasługuje na 100% na dziesiątkę Laugh
Nie wiem czy było - jak było to zmienię:



Polecam do tego: RAINY MOOD


RE: Oceń utwór swojego poprzednika. - Matpollo - 11-19-2013

Do rainy moodu to to się według mnie nie nadaje, stopa co chwile bije i to trochę za mało chilloutowe. Za szybkie, żeby się przy tym zrelaksować, za wolne, żeby mieć mocne pierdzielnięcie. Poza tym nie podobają mi się te wstawki "open your mind", tworzą dysonansy - to samo z breakiem w 4 : 00 - nie ma mocy. Nie podoba mi sie, toteż wstrzymam się od oceny liczbowej Happy




RE: Oceń utwór swojego poprzednika. - Denaris - 11-22-2013

Prawdę mówiąc ten utwór to nie moja bajka. ^^ Przyczepię się tekstu - sądzę, że jest dziwny (nie umiem sprecyzować tego słowa ani dlaczego właśnie ono). Trochę mnie rozbawiły te wyższe dzwięki ^^ pozytywNIE. Happy Jak już wspomniałam, ten utwór nie przypadł mi do gustu. Dam więc za niego 4/10

A to pewnie znacie z radia ^_^



RE: Oceń utwór swojego poprzednika. - Cerxina - 11-25-2013

Bardzo mądra piosenka. Podoba mi się tekst, melodia przyjemnie wpada w ucho, genialny teledysk z tymi pytajnikami podkreśla charakter piosenki. 8/10




RE: Oceń utwór swojego poprzednika. - Matpollo - 12-01-2013

Ogólnie refren to takie hiphopolo, wokal jest śmiesznie przesterowany efektami. Bit to też nic specjalnego, charakterystyczny dla Verby - smutne klawisze Big Grin Tekst - w porządku, nie mam aż tak dużych zastrzeżeń. Ale ten refren to mnie odrzuca. Gość który rapuje ma nawijkę trochę jak Kaczor, co plusuje Happy 5/10, nigdy fanem Verby nie byłem.

Daję dwie wersje utwory do posłuchania - jedna koncertowa, bardziej po góralsku, druga zaś studyjna, wszystkie słowa można zrozumieć. Pozostawiam wam wybór Happy



Kapela Buki - Buki


RE: Oceń utwór swojego poprzednika. - Denaris - 12-15-2013

Słuchałam tej pierwszej wersji i stwierdzam, że ma bardzo fajny góralski klimat i kojarzy mi się z Nocą Świętojańską, występami i fajerwerkami o północy. ^^ Nie jestem wielką fanką takiej muzyki, lecz okazyjnie jest bardzo fajna i przyjemnie się jej słucha. Ten utwór zasługuje na mocną siódemkę. Happy




Nie miejcie do mnie żalu za to, że daję takie smętne utwory, ale ostatnio tak jakoś mam.


RE: Oceń utwór swojego poprzednika. - Tysian - 12-21-2013

Smutne, smutne, muzyki się nie doczepię, bo sam tekst jest przepełniony emocjami, bardzo fajnie i skłania bądź co bądź do przemyśleń, dlatego mocne osiem.

Gitarka (zmienilem, bo tak!)



RE: Oceń utwór swojego poprzednika. - Matpollo - 12-29-2013

Łup, ciup, łup, ciup, łup, ciup. Świetnie się zaczyna, potem wchodzi coś takiego co kojarzy mi się z bongosami albo jakimiś innymi afrykańskimi rytmami Big Grin Wokal jest świetny, ale o wiele bardziej pasowałby, gdyby był przesterowany czy jakoś zremiksowany. Według mnie ktoś powinien to nieco ubrudzić w fajnym remiksie, ale w oryginalne też jest w porządku. 7/10



@Plosiak @down - cóż, dobry temat do dyskusji. Czemu jak nie ma instrumentów to nie ma muzyki? Rap nieraz ma o wiele mądrzejszy tekst niż heavy metalowe rockowe czy jakiekolwiek kawałki Happy


RE: Oceń utwór swojego poprzednika. - PlosiaK - 01-03-2014

3/10 Przepraszam za moją ocenę, ja po prostu nie cierpię muzyki współczesnej. Naprawdę niewielu jest wykonawców których jakoś trawię Laugh. Dla mnie elektroniczne dźwięki to żadna muzyka. Nie ma instrumentów, nie ma muzyki. Podobnie w przypadku rapu, to nie muzyka, tylko recytacja wierszy dodatkowo marnie napisanych! Smile Naprawdę na forum mamy stokroć ładniejsze. Nie ma to jak klasyki! Smile Może jestem pod tym względem nieco do tyłu(przestarzały), ale naprawdę nie chcę wchodzić w nową epokę, jeśli jest ona tak paskudna.


@Mat
Właśnie dlatego bo sam tekst nie równa się muzyce! Smile Tekst jest nam zazwyczaj narzucany i tylko czasem można go interpretować według własnych przeżyć. Wolę słuchać Vivaldiego czy innego kompozytora by w jego muzyce odnaleźć siebie i poczuć się wolnym. Słuchając takich “bogatych“ w przenośnie utworów jak disco polowe kawałki człowiek się uwstecznia zamiast rozwijać. Takie jest moje zdanie. Szperam w muzyce długi czas i kiedy byłem małym chłopcem też słuchałem rapu i disco. Dlatego kojarzy mi się to dzisiaj z niedojrzałością. I proszę niech nikt nie mówi że to życiowe kawałki bo są raczej rzyć-owe! Smile