Aleatha
Oceń utwór swojego poprzednika. - Wersja do druku

+- Aleatha (http://aleatha.tysian.pl)
+-- Dział: Hydepark (http://aleatha.tysian.pl/forumdisplay.php?fid=38)
+--- Dział: Muzyka (http://aleatha.tysian.pl/forumdisplay.php?fid=44)
+--- Wątek: Oceń utwór swojego poprzednika. (/showthread.php?tid=25)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Oceń utwór swojego poprzednika. - Denaris - 01-19-2014

Nie podobają mi się w tej piosence akcenty przesunięte na słabą część taktu (... za ma-ŁO). Po drugie wokalista śpiewa jakby zaraz miał zemdleć. Utwór ratuje moim zdaniem tekst, więc dam 5/10


Specjalnie dla @Cerxina "byliśmy za młooodzyyy" Big Grin



RE: Oceń utwór swojego poprzednika. - Matpollo - 02-01-2014

No jakoś mi się strasznie nie podoba. Takie hiphopolo, jak to Verba ma w zwyczaju. Gość dziwnie śpiewa, tekst jest straszny i cukierkowy. Wstrzymam się od oceny, żeby nikogo nie urazić.




RE: Oceń utwór swojego poprzednika. - Tysian - 02-01-2014

Od niskiego męskiego głosu po wysoki, bolący w uszy głosik, tak jak lubię, ma kobietka gardło, czy tam inny instrument muzyczny umieszczony wewnątrz organizmu, jednak nie podeszło mi pod me gusta, jo 6/10
967339c1


Piosenka, która zyskała miano 'Peacefully song"



RE: Oceń utwór swojego poprzednika. - Matpollo - 03-08-2014

Po początku spodziewałem się ładnego utworu do wyciszenia się. Później jednak weszła perkusja i cały ten nastrój trochę się posypał. Kawałek ni to chilloutowy, ni to mocny. Mógłby być bardziej spójny, bo jest nieco nijaki, poza tym zaczyna robić się nudny w połowie. Jedyny moment który zasługuje na pochwałę to kompozycja od 1:15 - świetna Happy Daję 7/10

Konkwista 88 - Biały honor, biała duma




RE: Oceń utwór swojego poprzednika. - Cerxina - 03-09-2014

Piękny wstęp, bardzo mi się spodobał, melodia w basie świetna, tylko wokal mi tu nie spasował, szczególnie na początku słuchania, z czasem można się przyzwyczaić. Całkiem niezły kawałek, choc "refren" mnie nieco denerwował. Muzycznie bardzo fajnie, w solówkach gitary (przed 5 min) chyba nieco nierówno(?). 8/10




RE: Oceń utwór swojego poprzednika. - Matpollo - 04-19-2014

Genialna piosenka, strasznie miła. Genialna gitara tam przygrywa, a głosy się świetnie uzupełniają w refrenie Laugh Może nieco nie pasuje mi głos pana Bogusława solo, ale to moje obiektywne odczucie. Zachwycony jestem za to przesterowaną gitarą.. Genialna. 9/10



TEKST:
Atrament
Dajcie mi trochę atramentu i pióro
Chcę napisać list do ciebie
Musisz zawsze wiedzieć
Że nikt nie jest mi droższy od ciebie

Prędzej skały rozkruszą się jak lód
Prędzej słońce się wypali
Prędzej lasy zmienią się w gołębia
Nim powiem ci, żebyś mnie opuściła.

Wcześniej zajmowałem myśli grą w kości
Wcześniej dużo grałem na pianinie.
Gdy cię spotkam znów, nie rozstaniemy już się
Nigdy więcej cię nie stracę

Prędzej skały rozkruszą się jak lód
Prędzej słońce się wypali
Prędzej lasy zmienią się w gołębia
Nim powiem ci, żebyś mnie opuściła.



RE: Oceń utwór swojego poprzednika. - Tysian - 04-20-2014

Od 2:10 zaczyna się hardkor i każda następna sekunda sygnalizuje mi, że będzie tylko lepiej. Motywy z piosenek orchestral świetnie tutaj pasują, zmiany wokalu również genialne, do tego tekst - pierwsze dwie zwrotki - tak bardzo chciałoby się powiedzieć ukochanej osobie, spokojnie 10/10 and plax for moar.




RE: Oceń utwór swojego poprzednika. - Denaris - 05-11-2014

Piosenka pozytywnie mnie zaskoczyła. Happy Bardzo mi się spodobała i teraz mi chodzi po głowie. Fajna linia melodyczna i w ogóle ciekawy utwór. Daję mocne 8 punktów. Smile






RE: Oceń utwór swojego poprzednika. - Cerxina - 05-11-2014

Bardzo spokojna, całkiem ładna, choć nieco monotonna. Podoba mi się partia pianina, słowa także, wokal jest świetny, bardzo charakterystyczny. Fajny dwugłos na samym końcu i coś a'la dzwonki. Solidne 7,5 pkt ode mnie.

Mój ulubiony utwór z musikalu "Mouline rouge". Polecam obejrzeć cały spektakl!



RE: Oceń utwór swojego poprzednika. - Denaris - 05-11-2014

Muszę to ocenić. Laugh
Uwielbiam głosy obu mężczyzn. Pierwszy z nich ma powalającą chrypę i pazur, lecz gdy dołącza do niego "Obiłan Kenobi" ^_^ wprowadza spokój i tak jakby prowadzą bitwę na głosy. Trochę przypomina mi to kłutnię o to, kto ma rację i jak postąpi kurtyzana. I jej cichy śpiew, niemalże szept dodaje temu jeszcze większego uroku. Słuchając tego mam ciary. Smile

/wiesz Ty co... zabrałaś innym możliwość ocenienia Smile /Cerx