Aleatha
Interesujący Game Play/Walkthrough - Wersja do druku

+- Aleatha (http://aleatha.tysian.pl)
+-- Dział: Hydepark (http://aleatha.tysian.pl/forumdisplay.php?fid=38)
+--- Dział: Gry komputerowe (http://aleatha.tysian.pl/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Wątek: Interesujący Game Play/Walkthrough (/showthread.php?tid=259)



Interesujący Game Play/Walkthrough - Hamish - 09-06-2013

Temat ma skupiać się na... temacie Happy Tytuł mówi sam za siebie. Niech te "gejmpleje" będą w jakiś sposób interesujące. Niech dotyczą ciekawych gier. Gier, w które może nigdy nie zagramy? Nie chcę, żeby został zalany przez motywy polegające na produkcji fragów (błagam... nie wrzucajcie opcji w stylu: najwięcej zabitych, najciekawsza śmierć, itp.). To ma być typowy game play, jeden rozdział. Żeby zwrócić uwagę na grę. @Tysian ostatnio wrzucił coś takiego na shout box. Uważam, że tego typu inicjatywa zasługuje na osobny wątek Happy

Zaczynamy.



Szczerze, trzy razy zrobiłem w pieluchy podczas oglądania Happy Wytrzymacie całe 42 minuty? Odważycie się? Happy


RE: Interesujący Game Play/Walkthrough - Gadulf - 09-06-2013

Obejrzałem całe, ale moim zdaniem PewDiePie ma lepszą serię z tego(fanboy się znalazł), radzę obejrzeć też i jego.
Gra miażdży nerki jednym słowem... Nie miałbym odwagi grać w to po 22: 00, jeśli byłbym sam w domu Laugh


RE: Interesujący Game Play/Walkthrough - Hamish - 09-06-2013

Oglądałęm PewDiePie'ego, ale jego styl nie nadaje się na forum. Za dużo "faków" i tym podobnych, gościu drze ryja niemiłosiernie i strasznie się ekscytuje. Chciałem zwrócić uwagę na grę, nie na grającego Happy Co do samej gry, również nie odważyłbym się grać w to nocą, nawet wieczorem, po południu, w południe, przed i rano... nie! Sorry, ale takie schizoidalne kawałki nie są dla mnie Laugh No chyba, że miałbym komputer w klozecie i mógłbym w tym czasie siedzieć na... WC. Wtedy... spoko!


RE: Interesujący Game Play/Walkthrough - Tysian - 09-07-2013

Ja osobiście obejrzałem całość ii tak. Gra.., grafika całkiem spoko, choć albo ze mną jest coś nie tak, ale śmiałem się jak idiota przez 40 minut podczas oglądania. Co do samego let's playera... Emocję są [check], klimat jest [check], tylko takie jakby nienaturalnie to jest odrobinę, no nic mi sie osobiścia gra podoba średnio ale co do pomysłu to jest genialna.

Ode mnie OSTATNI odcinek The Walking Dead, gry, która jako jedyna chyba mną wstrząsnęła. Prowadzi ją polski youtuber - Vuzzey, Oleq, którego znam, choć nie osobiście, gadaliśmy parę razy. Za ewentualne przekleństwa, przepraszam.
Jeśli ktoś chce - wyjąsniam parę rzeczy (bez spoilerów)
Główny bohater Lee przygarnął dziewczynkę, Klementynkę, która stała się jego przybraną córką. Gra opiera się na zombie, ktoś kto został zarażony (ugryziony, podrapany), umiera w niedługim czasie, a po śmierci odradza się jako szwendacz. Jedynym sposobem, by zlikwidować takiego osobnika to strzelenie mu w głowę. Tyle ode mnie.



@EDIT: Tak, wiem Gadulf, oglądałeś to u PewDie'go ;]


RE: Interesujący Game Play/Walkthrough - Hamish - 09-07-2013

(09-07-2013, 10:09 AM)Tysian napisał(a): Co do samego let's playera... Emocję są [check], klimat jest [check], tylko takie jakby nienaturalnie to jest odrobinę [...]

Let's playerów zostawmy w spokoju. Każdy przeżywa gry po swojemu, a co do preferencji, czy dla kogoś gracz jest naturalny, czy też nie, to także bym nie szalał. Moją intencją jest oglądanie ciekawostek, gier - nie graczy. Ciekaw jestem, jak my byśmy wyglądali robiąc let's play Big Grin Siadamy przed lustrem i ćwiczymy...

Ogólnie rzecz biorąc, w tego typu gry nie grywam i grać nie będę. Choć, na pewno bardziej autentyczna jest opcja z jakimś maniakalnym i obłąkańczym ośrodkiem dla psychicznych, niż wysyp żywych trupów, który jest obecnie... co tu dużo mówić, modny. Ale nie o tym. Gra, jak zauważył @Tysian, pomysł na grę jest właśnie tym najciekawszym elementem tego "gejmpleja". No bo przepraszam, ale jeszcze nie spotkałem się z grą, w której praktycznie nikogo dotknąć nie można, trzeba tylko zwiewać i chować się po kątach, żeby nas nie zahukali. I ten schizofreniczno - klaustrofobiczny klimat. Uważam, że ta gra to strzał w dziesiątkę dla tych, co się lubią bać (no i Smerfy też są dla nich).

Film podrzucony przez mojego przedmówcę obejrzałem, z potwornym wręcz skupieniem. Pomimo kosmicznej fabuły, ten fragment trzyma w napięciu. I zakończenie mnie rozbroiło. Wybory moralne powalają. Widzę, że pojawia się coraz to więcej gier, gdzie finał zależy od tego, jakimi my, gracze, jesteśmy ludźmi. Bo pewnych rzeczy nie chcemy robić w grach, gdyż są one niezgodne z wartościami, którymi kierujemy się w życiu. Za tą właśnie cechę, ta gra ma u mnie mega plusa, aczkolwiek, mój komputer nie niuchnie jej Big Grin

Mam teraz coś z zupełnie innej beczki, choć może o nieco podobnym klimacie. Otóż, za łebka (mojego) większość gier robiono w stylu: "uratuj świat". Ta gra ma cel przeciwny: "zdeprawuj świat". Celem jest podbicie dobrego królestwa i zamienienie go w ociekające złem "imperium". Oczywiście, przypominam, że to tylko gra komputerowa, nie wnosząca nic do rozwoju cywilizacji i kultury, ale pierwsza, w której było się tym "złym". To dawało graczom możliwość odczucia, jak to jest, gdy niszczy się coś... dobrego.

UWAGA! To bardzo, bardzo stara gra Laugh Enjoy the show!




RE: Interesujący Game Play/Walkthrough - Matpollo - 09-12-2013

Obowiązkowo!




RE: Interesujący Game Play/Walkthrough - Gadulf - 09-12-2013

(09-12-2013, 05:20 PM)Matpollo napisał(a): Obowiązkowo!



Hahaha widziałem, widziałem Laugh


RE: Interesujący Game Play/Walkthrough - Hamish - 09-12-2013

Oh God! What have I just seen? Parskałem jak koń Happy