Aleatha
Wątek dla odważnych - oceń książkę użytkownika. - Wersja do druku

+- Aleatha (http://aleatha.tysian.pl)
+-- Dział: Hydepark (http://aleatha.tysian.pl/forumdisplay.php?fid=38)
+--- Dział: Literatura (http://aleatha.tysian.pl/forumdisplay.php?fid=43)
+--- Wątek: Wątek dla odważnych - oceń książkę użytkownika. (/showthread.php?tid=274)

Strony: 1 2


Wątek dla odważnych - oceń książkę użytkownika. - Denaris - 09-09-2013

Poleciłam @Aideen kiedyś pewną książkę ("Umieraj Dla Mnie"), a ona powiedziała, że przeczyta ją, jak ja sięgnę po taką, którą ona wybierze dla mnie ("Akademia Wampirów"). Tak mnie wciągnęła, że przeczytałam wszystkie sześć części, a Aide do tej pory nie wypożyczyła nawet tej jednej, biednej książki (tylko 300 stron). Na napisanie takiego wątku wpadł @Matpollo, bo ostatnio o tym gadaliśmy. Happy Czyli tak: oznaczacie w poście osobę, którą chcielibyście zachęcić do zapoznania się z pewną książką. Jeśli dana osoba podejmie się wyzwania, wyznaczy Ci coś do przeczytania. Każdy z "graczy" może się poddać, lecz wtedy daje drugiej osobie punkt reputacji. Big Grin Gdy obie osoby skończą czytać, dzielą się opiniami z innymi na forum. Rolleyes

Aktualne polecenia (użytkownik - polecona książka | polecona książka - użytkownik)

Matpollo - Muzyka Duszy | Gwiezdny pył przeczytana - Denaris
Użytkownicy wolni do polecenia:

Matpollo



RE: Wątek dla odważnych - oceń książkę użytkownika. - Matpollo - 09-09-2013

Temat dla hardkorów czytelniczych Big Grin Później w tym wątku wymieniacie się recenzjami, starajcie się zrobić to w jednym solidnym poście na osobą.


RE: Wątek dla odważnych - oceń książkę użytkownika. - Hamish - 09-09-2013

Jestem za, ale mam ogromną prośbę. Nie polecajcie mnie do momentu, aż przejdę przez "Mroczną Wieżę". Mam przed sobą jeszcze cztery grube tomy i nie chciałbym przerywać ich inną, wierzę, że bardzo ciekawą, literaturą. Ale z pewnością postaram się podejmować wyzwania. Bardzo podoba mi się ten wątek, ta inicjatywa. Zachęca do czytania książek Laugh
@Denaris, gratuluję!


RE: Wątek dla odważnych - oceń książkę użytkownika. - Matpollo - 09-09-2013

@Hamish, reszta też - zasada jest jedna, jak chcecie wziąć udział w grze, to albo dogadujecie się drogą prywatnych wiadomości, albo wpisujecie tutaj, że jesteście gotowi i szukacie drugiego - nie mają to być dosłownie wyzwania Smile


RE: Wątek dla odważnych - oceń książkę użytkownika. - Hamish - 09-09-2013

@Matpollo - zrozumiałem. Druga sprawa - nie przesadzajmy z grubością książek. 300 stron - zjadliwe. 700 - katorga Happy


RE: Wątek dla odważnych - oceń książkę użytkownika. - Matpollo - 09-12-2013

@Denaris - Gwiezdny Pył przeczytany.
Skończyłem go około piętnaście minut temu - mniej więcej tyle minęło czasu, żebym mógł się chociaż częściowo pozbierać. Książka naprawdę rozłożyła mnie na łopatki - miazga totalna. Nie czytałem już długi czas żadnej nowej książki - powtórzyłem sobie Czarnoksiężnika z Archipelagu, w wakacje był Ostatni Kontynent Pratchetta - bardzo fajne książki. Czarnoksiężnik miał jeden plus - akcja działa się bardzo szybko, bez zbędnych opisów. W Gwiezdnym Pyle akcja też dzieje się szybko, ale jest też bardzo prosta. Była baśniowa, co jest ogromnym plusem. Obudziła się we mnie pewna namiastka dziecięcej ciekawości - z ogromnym zaciekawieniem przewracałem następne karty, aby dowiedzieć się co będzie dalej. A ostatnie strony czytałem jednym tchem, z przyśpieszonym biciem serca - czekałem co się stanie, jak rozwiąże się akcja. I rozwiązała się wspaniale.
Książka jest bardzo prosta, baśniowa, bajkowa - Kraina Czarów nie jest wzniosłą fantastyczną ziemią, ale krainą w której wszystko jest... magiczne. Książka pozwoliła mi z powrotem przenieść się w świat dzieciństwa, polecam ją każdemu. Jest idealna! IDEAŁ!

Co za tym idzie, jestem gotów do czytania! Smile


RE: Wątek dla odważnych - oceń książkę użytkownika. - Denaris - 09-24-2013

Jeśli chodzi o mnie, to czytanie troche mi sie przedłuży. Wpadłam w "wir", z ktòrego trudno mi się wyrwać, dlatego proszę o cierpliwość i postaram sie przeczytać "Muzykę Duszy" tak prędko, jak zdołam.


RE: Wątek dla odważnych - oceń książkę użytkownika. - Denaris - 10-16-2013

@Matpollo - Muzyka duszy przeczytana

Czytając "Muzykę duszy" zastanawiałam się, jaki jest sens życia, świata oraz czasu. Najbardziej jednak intryguje mnie to ostatnie. Nasunęły mi się następujące pytania: Czy wszystko, co żyje ma określoną długość życia (podaną datę zgonu)? Czy nasz los jest zapisany w gwiazdach?
Muszę przyznać, że ta książka ròżni się od innych , bo czy natknęliście się już w literaturze na bohaterkę której dziadek jest Śmiercią, a ona sama posiada przedziwny dar stawania się niewidzialną (też tak chce)? Z drugiej strony mamy kilka postaci takich jak magowie, gadający kruk, trole oraz inne istoty tworzące razem wybuchową mieszankę.
Oceniłabym tą książkę w skali od 1 do 10, lecz nie porafię, ponieważ jak wszystko posiada oba plusy i minusy. W każsym razie polecam ją wszystkim, którzy szukają czegoś innego. Happy


RE: Wątek dla odważnych - oceń książkę użytkownika. - Matpollo - 10-20-2013

Bardzo się cieszę Happy Czekam więc na kogoś kto zechce przyjąć wyzwanie.


RE: Wątek dla odważnych - oceń książkę użytkownika. - Denaris - 11-05-2013

Kto chętny do wyzwania? Big Grin