Aleatha
Konkurs na opis dnia postaci fantasy - KnODPF - Wersja do druku

+- Aleatha (http://aleatha.tysian.pl)
+-- Dział:
Co w trawie piszczy?
(http://aleatha.tysian.pl/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Dział: Ogłoszenia (http://aleatha.tysian.pl/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Konkurs na opis dnia postaci fantasy - KnODPF (/showthread.php?tid=277)

Strony: 1 2


Konkurs na opis dnia postaci fantasy - KnODPF - Matpollo - 09-12-2013

Konkurs na opis dnia postaci fantasy - KnODPF
Aleatha ogłasza nowy konkurs!


Termin zgłaszania uczestnictwa: 15 wrzesień 2013 roku
Termin zgłaszania prac: 30 wrzesień 2013 roku
Temat: macie za zadanie opisać dzień z życia wymyślonej postaci fantasy. To, czy będzie to myśliwy, strażnik miejski, czy będzie żył w steampunkowej epoce pary czy też średniowiecznej krainie nie ma znaczenia. Twoim zadaniem jest opisanie całego dnia - nie jest sprecyzowane, czy będzie on zawierał pobudkę, dokładne opisy otoczenia, czy będzie to postać mieszkająca w mieście czy też na trakcie.
Wymogi pracy: Minimalnie jedna strona A4, maksymalnie trzy strony A4 w wordzie czcionką Times New Roman rozmiaru 12.


Aktualizacja nagród!

Wszak nie wszyscy są uczestnikami Równin Szumiącej Trawy, toteż dodaję możliwość wybrania tych nagród do sesji To My oraz do postaci sesji IRC (aczkolwiek bez magii, ponieważ nasz system magii nie obsługuje). Kolejna nagroda to:
Sygnatura lub avatar - wygrana osoba będzie miała możliwość zlecenia mi wykonania pracy graficznej - sygnatury, avatara lub kompletu.
Oprócz tego możliwy jest do wygrania kolorowy nick na forum na okres dwóch miesięcy dla pierwszego miejsca, półtorej miesiąca dla drugiego miejsca, miesiąca dla trzeciego miejsca.
No dobra - czekoladę też wam mogę kupić, jeśli tylko mieszkacie niedaleko.

Nagrody (do sesji RPG Równiny Szumiącej Trawy):

Każdy ze zwycięzców ma prawo do wybrania dwóch nagród! Pierwsze miejsce ma pierwszeństwo w wyborze nagród, następnie drugie, trzecie itd.
Czary:


--------
Ręka ognia
Zasięg: tylko rzucający czar
Czas trwania: zależny od stopnia opanowania zaklęcia.
Składniki: szczypta jasnego pyłu, piasku, krzemień
Broń maga zaczyna płonąć białym ogniem. Broń taka jest uznawana za magiczną, a cele łatwopalne otrzymują dodatkowe obrażenia.

--------
Magiczne światło
Zasięg: zależny od stopnia opanowania zaklęcia.
Czas trwania: do rozproszenia
Składniki: mogą to być przedmioty takie jak dobrze wypolerowana monety lub kamienie szlachetne.

Czar tworzy kulę światła unoszącą się nad głową maga do momentu w którym wyczerpie się moc rzucającego lub do momentu w którym adept magii rozproszy działanie czaru.

--------

Przyzwanie zwierzęcia
zasięg: -
czas trwania: natychmiastowy
składniki: pokarm odpowiedni dla przywoływanego zwierzęcia lub szczególne trofeum związane z nim.

Za pomocą tego czaru druid może przyzwać każde normalne zwierzę specyficzne dla danego terenu. Stworzenie nie jest zmuszone zostać lub wykonywać zadanie, ale nie jest wskazane być wrogo usposobionym w stosunku do Druida chyba że ten zagraża mu lub atakuje. UWAGA: przy wyższym stopniu opanowania zaklęcia Druid może przyzwać zwierzę z innego terenu. Cały czas przyzywa tą samą istotę, i jeśli ona nie ginie, to stopniowa zostaje oswojona.
Czar tworzy na ręce rzucającego magiczną niewielką kulę światła.

--------

Artefakty

Pierścień Światła
Pierścień duplikuje czar "magiczne światło". Pierścienie tego typu wykonane są z ciemnego metalu i z wprawionym małym klejnotem. Hasło aktywacji znajduje się na pierścieniu. Napisane jest w magicznym. Wypowiedzenie hasła powoduje rozbłyśnięcie pierścienia światłem porównywalnym z latarnią. Pierścień działa 1 godzinę i można go użyć raz dziennie.

--------

Naszyjnik Ochrony przed deszczem
Naszyjnik jest zrobiony ze złota i posiada malutki kryształek, który trzymany w obu rękach daje ochronę przed deszczem przez godzinę dziennie.

--------

Broń

Własna broń
Nagroda ta pozwala na stworzenie własnej broni i nadanie jej run, inkantacji (jedno zaklęcie broni). Jest to jednak szansa na stworzenie indywidualnego miecza z rytami lub wyglądem.

Zaklęcie broni
Nagroda ta pozwala na zaklęcie broni (posiadanej lub stworzonej) w jeden z wymienionych sposobów:
- zaklęciem utrzymującym broń w ręce (broń ma dodatkowe ryty - rękojeść niezwykle silnie trzyma się dłoni, jeśli posiadacz odczyta runy szepcząc do broni)
- zaklęciem gorącego ostrza (broń ma dodatkowe ryty - klinga goreje jeśli posiadacz odczyta je szepcząc do broni)
- zaklęciem mroźnego ostrza (broń ma dodatkowe ryty - klinga jest przeraźliwie chłodna jeśli posiadacz odczyta ryty szepcząc do broni)



Sędzią będę ja (co za tym idzie, nie biorę udziału w konkursie). Oprócz tego postaram się namówić Alembika - tak, żebyście wy mogli brać udział w konkursie.


RE: Konkurs na opis dnia postaci fantasy - KnODPF - Nalfein - 09-12-2013

Erm, zgłaszam się ;3 Naskrobię coś w międzyczasie, pewnie w weekend ;3


RE: Konkurs na opis dnia postaci fantasy - KnODPF - Matpollo - 09-12-2013

Aktualizacja nagród!

Wszak nie wszyscy są uczestnikami Równin Szumiącej Trawy, toteż dodaję możliwość wybrania tych nagród do sesji To My oraz do postaci sesji IRC (aczkolwiek bez magii, ponieważ nasz system magii nie obsługuje). Kolejna nagroda to:
Sygnatura lub avatar - wygrana osoba będzie miała możliwość zlecenia mi wykonania pracy graficznej - sygnatury, avatara lub kompletu.
Oprócz tego możliwy jest do wygrania kolorowy nick na forum na okres dwóch miesięcy dla pierwszego miejsca, półtorej miesiąca dla drugiego miejsca, miesiąca dla trzeciego miejsca.
No dobra - czekoladę też wam mogę kupić, jeśli tylko mieszkacie niedaleko.


RE: Konkurs na opis dnia postaci fantasy - KnODPF - Cerxina - 09-12-2013

Jak będę mieć czas, choć pewnie go nie będę mieć xD


RE: Konkurs na opis dnia postaci fantasy - KnODPF - Denaris - 09-12-2013

Hmm. W sumie, to mam już pare pomysłów, ale nie wiem, czy uda mi się ubrać to w słowa. :/


RE: Konkurs na opis dnia postaci fantasy - KnODPF - Nalfein - 09-17-2013

Mat przyjacielu, jak pracę wysyłać? Na pm, tobie?


RE: Konkurs na opis dnia postaci fantasy - KnODPF - Matpollo - 09-17-2013

Tak Smile


RE: Konkurs na opis dnia postaci fantasy - KnODPF - Matpollo - 10-02-2013

Podsyła ktoś oprócz Nalfa?


RE: Konkurs na opis dnia postaci fantasy - KnODPF - Cerxina - 10-03-2013

Nie zdążyłam skończyć... :/


RE: Konkurs na opis dnia postaci fantasy - KnODPF - Nalfein - 10-10-2013

Excuse moi, wygrałem? o3o lol. M