Aleatha
Konkurs na Wiersz Zimowy - WYNIKI - Wersja do druku

+- Aleatha (http://aleatha.tysian.pl)
+-- Dział:
Nasza twórczość
(http://aleatha.tysian.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Poezja (http://aleatha.tysian.pl/forumdisplay.php?fid=52)
+---- Dział: Archiwum konkursów (http://aleatha.tysian.pl/forumdisplay.php?fid=69)
+----- Dział: KnWZ (http://aleatha.tysian.pl/forumdisplay.php?fid=73)
+----- Wątek: Konkurs na Wiersz Zimowy - WYNIKI (/showthread.php?tid=419)

Strony: 1 2


Konkurs na Wiersz Zimowy - WYNIKI - Matpollo - 03-05-2014

Uczestników prosi się o opublikowanie wierszy na forum w dziale "Poezja"

Uwaga... wyniki!


1 miejsce zajmuje...
PlosiaK
[Obrazek: avatar_327.jpg?dateline=1382628291]

Sędzia 1 przyznał 5 punktów.
Cytat:Jnajciekawszy (wiem, że akcja w poezji
nie jest najważniejsza, ale wiersz musi zaintrygować, a w zasadzie tylko czytając ten wiersz byłam ciekawa jego zakończenia); mimo
pesymistycznego końca dość pozytywny, momentami nawet wesoły;
najsprawniejszy stylistycznie.

Sędzia 2 przyznał 6 punktów.
Cytat:Ciekawy, rytmiczny (od czasu do czasu zaburzenia rytmu), rymowany wierszyk. Tematyka banalna. Niezbyt głębokie ale ciekawe metafory, bogactwo środków poetyckich. Pogodny, radosny nastrój.

Sędzia 3 przyznał 10 punktów.
Cytat:Wiersz bardzo mi się spodobał, jest rytmiczny, dynamicznie prze naprzód, czytając go nie sposób się zawahać. Wszystko płynnie i czysto wchodzi do głowy. Ciekawe i trafne porównania. Ogólnie rzec ujmując, wiersz ten mnie ujął Smile
Łącznie dało to...

21 punktów. Gratulujemy!

----------------------------------

2 miejsce zajmuje...
Cerxina
[Obrazek: avatar_12.jpg?dateline=1363029575]

Sędzia 1 przyznał 3 punkty.
Cytat:Trochę dziecinny ; wierszy o miłości
napisano już tyle, że trzeba wymyślić coś naprawdę bardzo
oryginalnego, żeby zwrócić na siebie uwagę.

Sędzia 2 przyznał 5 punktów.
Cytat:Rymy są, ale brak rytmiki. Tematyka ujęta w sposób mniej trywialny niż w pozostałych utworach. Ciekawe metafory oraz różnorodność środków poetyckich.

Sędzia 3 przyznał 7 punktów.
Cytat:Ma ocena znów może wydać się tendencyjna, ale po raz kolejny wiersz gubi rytm. Na tej ścieżce wydaje się być chaotyczny, Autorka kluczy w wielu kierunkach i chyba niezbyt chce skoncentrować się na tym najważniejszym, najistotniejszym dla jej wiersza. Porównanie zaledwie jedno.
Łącznie dało to...

15 punktów. Gratulujemy!

----------------------------------

3 miejsce zajmuje...
Karai
[Obrazek: karaiz.png?dateline=1364337705]

Sędzia 1 przyznał 2 punkty.
Cytat:Dużo niedobrego musiałabym napisać o tym
wierszu - czy naprawdę muszę?

Sędzia 2 przyznał 3 punkty.
Cytat:Utwór trywialny. Wyrazy/wyrażenia jak z bajek dla dzieci. Pojawiają się rymy, ale brak rytmu. Treści nie pasują do siebie. Z jednej strony metafora: „śmierć zbierająca krwawe żniwo”, a z drugiej zwrot potoczny: „do kogo to dociera”.

Sędzia 3 przyznał 5 punktów.
Cytat:W moim odczuciu Autor trochę się pogubił, wiersz kompletnie bez rytmu, czasem są rymy, później ich nie ma. Wypadałoby się zdecydować. Na plus – słownictwo. Porównań niestety brak.
Łącznie dało to...

12 punktów. Gratulujemy!

----------------------------------
Oto nagrody do wyboru:


--------------
Pluszowy Bałwanek
[Obrazek: snowman_doll.gif]
--------------
Tarcza Śnieżnego Rycerza
[Obrazek: icy_rainbow_shield.gif]
--------------
Zaklęta Śnieżna Kula
[Obrazek: snow_globe.gif]
--------------
Zwierciadło Królowej Lodu
[Obrazek: runic_ice_shield.gif]
--------------



RE: Konkurs na Wiersz Zimowy - WYNIKI - Tysian - 03-05-2014

Nie brałem udziału, ale jako obserwator pozwolę zabrać swój głos.
Organizacja, wysoki poziom, choć dawaj sędziom jakiś czas do namysłu, żeby nie było takiego oooooo....alingu.
Co do wcześniej wspomnianych... #hejt #hejtttt Gdzie pozytywne aspekty utworów, gdzie emocjonalne podrywy sędziów tak jak to było w poprzedniej "edycji" ?
Co do wiersza o miłości - każdy wiersz opisuje uczucia autora, ja sam nie mam wpływu na to co piszę, więc... jeśli napiszę, że kocham to to jest źle? Bo napiszę coś co ktoś wcześniej napisał? Pjotr, wytłumacz mi to proszę, bo ja sam nie rozumiem, btw popraw drugie drugie miejsce na trzecie.

Pozdrawiam Happy


RE: Konkurs na Wiersz Zimowy - WYNIKI - Matpollo - 03-05-2014

Cóż - wiersze o miłości, szczególnie te młodych, są bardzo często brane za banalne, patrzy się na nie pod kątem liczb. "Och, kolejny wiersz o miłości...". Sam o wierszach się nie wypowiem.
Nie wiem co to jest aling, wytłumacz mi proszę; jednakowoż sędziowie mieli sporo czasu do oceny, nie naciskałem na nich ani trochę Happy

Cytat:Co do wiersza o miłości - każdy wiersz opisuje uczucia autora, ja sam nie mam wpływu na to co piszę, więc... jeśli napiszę, że kocham to to jest źle? Bo napiszę coś co ktoś wcześniej napisał? Pjotr, wytłumacz mi to proszę, bo ja sam nie rozumiem,
Widzisz no Tysiu, to nie jest tak - nie każdy wiersz opisuje uczucia autora. Są przecież wiersze w których podmiotem lirycznym jest charakter zgoła inny od charakteru autora Happy


RE: Konkurs na Wiersz Zimowy - WYNIKI - Tysian - 03-05-2014

Napisałem Ci na fb Happy
No masz rację, nie powinienem wszystkiego wsypywać do jednego wora, jednak jeśli ktoś coś napisał od serca to nie wolno tego potępiać :c


RE: Konkurs na Wiersz Zimowy - WYNIKI - Matpollo - 03-05-2014

Nikt nic nie potępia Happy


RE: Konkurs na Wiersz Zimowy - WYNIKI - Tysian - 03-05-2014

Mat, no dobrze, no ale BU więcej pozytywów by sie przydało :CCC


RE: Konkurs na Wiersz Zimowy - WYNIKI - PlosiaK - 03-05-2014

Dziękuję za możliwość rywalizacji w tak sympatycznym gronie, szkoda tylko że było nas tak mało. :( Pozostaje tylko pogratulować uczestnikom osiągnięć!

P.S. Nie mogę wyjść z podziwu jakim cudem mój wiersz mógł wygrać! Smile


RE: Konkurs na Wiersz Zimowy - WYNIKI - Cerxina - 03-05-2014

Gratulacje @PlosiaK! Wieść o Twojej wygranej dotarła do mnie szybciej niż wyniki Smile Brawo xd


RE: Konkurs na Wiersz Zimowy - WYNIKI - PlosiaK - 03-06-2014

Dziękuję, ale to w sumie podejrzana sprawa z tymi wynikami! Laugh


RE: Konkurs na Wiersz Zimowy - WYNIKI - Matpollo - 03-06-2014

Dlaczego podejrzana, Plosiaku? Big Grin