Aleatha
Cover - Wersja do druku

+- Aleatha (http://aleatha.tysian.pl)
+-- Dział: Hydepark (http://aleatha.tysian.pl/forumdisplay.php?fid=38)
+--- Dział: Muzyka (http://aleatha.tysian.pl/forumdisplay.php?fid=44)
+--- Wątek: Cover (/showthread.php?tid=633)



Cover - Hamish - 07-01-2014

Wydawało mi się, że gdzieś już widziałem na naszym forum wątek dotyczący coverowych utworów, ale nie potrafię odnaleźć, więc najwyraźniej umysł płata mi figle.

Proponuję kolejny wątek w stylu: ciekawe covery znanych (starszych, nowszych) utworów. Myślę, że może się tu ciekawie porobić Happy

Na początek coś, co część z Was może kojarzyć Laugh




RE: Cover - Matpollo - 07-01-2014

Szczerze to nie znam oryginału, ale wykonanie CoB jak najbardziej fajniste Big GrinD A poza tym - mam dla Pana coś, co na pewno wzbudzi pańskie zainteresowanie, aczkolwiek niekoniecznie się spodoba.




RE: Cover - Hamish - 07-01-2014

@Matpollo - nie, no... nie mogę powiedzieć, że mi się nie podoba. Ogólnie to każdy cover ma w sobie coś, to coś Happy Jest ciekawe, na pewno, choć nie ma głębi oryginału. Wersja "na ciężkiego krakersa" absolutnie nie pasuje do tego utworu, w czym - domyślam się - poprzesz mój pogląd, bo znasz "High Hopes" w wersji PF. Ale warto było usłyszeć. Myślę, że nie położyli kawałka, dali radę... a to niełatwe musiało być, bo to trudny utwór (w swej prostocie i urodzie).

A tu masz oryginał poprzedniej piosenki... tak dla porównania Laugh



A żeby temat mógł toczyć się dalej, kolejny cover dla miłośników muzyki Happy




RE: Cover - Matpollo - 07-01-2014

No to faktycznie wolę wersję CoB xD A co do Higher Hopes - oczywiście że się z Panem zgadzam, nikt nie wyciągnie z tego utworu takiej magii, jak Pink Floyd! Happy


RE: Cover - Matpollo - 07-02-2014

Pozwalam sobie na dublowanie posta, bo tutaj i tak naliczanie jest wyłączone. Co powiecie o tym coverze?



@Gadulf


RE: Cover - Hamish - 07-09-2014

Cóż mogę powiedzieć... jedynie pochwalić Marka za inicjatywę i działanie. Merytorycznie się nie wypowiem, bo to dla mnie żaden kawałek - sorry bardzo, nie hejtować mnie tu, Jaskier lovers Tongue

Miłośnikom Kraju Kwitnącej Wiśni polecam...


A miłośnikom QUEEN zalecam... aspirynę po odsłuchu Laugh


RE: Cover - Nikaj - 04-01-2015

Foltynowy cover Jaska — nope, nie kupuję tego. Wokal sam w sobie bardzo przeciętny, a aranżacja żywcem ściągnięta z oryginału, a przecież nie o to chodzi.

Moja propozycja: The Baseballs, czyli trzech szurniętych fanów Elvisa, którzy zrobili karierę na staro-brzmiących coverach współczesnych dyskotekowych hitów. Przykłady:


Oryginał: Rihanna -- "Umbrella"
Cover:


Oryginał: Katy Perry -- Hot n cold
Cover:


Oryginał: Melanie Fiona -- Monday Morning
Cover:



RE: Cover - Nikaj - 11-26-2016

Po blisko dwóch latach doubleposty się nie liczą, co?

Przy okazji ogarniania tematu aktorskiej wersji "Ghost in the Shell" zainteresowała mnie muzyka ze zwiastunu tejże produkcji.



W życiu nie spodziewałabym się coveru "Enjoy the Silence" w takim miejscu, ale o dziwo nieźle sobie radzi. Co sądzicie o samym coverze?